Przejdź do treści

Zegarek Swatch dla mężczyzn - jaki wybrać?

W dzisiejszym świecie można spotkać się z wieloma rodzajami zegarków. Jednym z nich jest Swiss Watch, czyli Szwajcarski zegarek. Inną często używaną nazwą jest Swatch. Główną zaletą takiego czasomierza, jest bardzo precyzyjny mechanizm umiejscowiony w estetycznej obudowie. Aby lepiej zrozumieć, co wyróżnia zegarki Swatch, powinniśmy przyjrzeć się ich historii.

Zegarki Swatch - historia

W latach 50 większość importowanych do USA zegarków, było pochodzenia szwajcarskiego. Sytuacja taka była spowodowana faktem, że zegarki te cechowała bardzo dobra jakość wykonania oraz precyzyjny mechanizm. Dominacja rynku nie trwała jednak długo. W latach 80 jedynie 20% zegarków importowanych do USA było pochodzenia szwajcarskiego, a w momencie kryzysu wartość ta spadła do 5%. Ze względu na tą trudną sytuację pewien doradca finansowy wpadł na pomysł, aby dwie firmy zegarmistrzowskie połączyły swoje siły. Assuag i SSIH otrzymały wsparcie finansowe od banku, dzięki czemu powstała firma Swatch. Nicolas Hayek wykupił połowę udziałów oraz został jej dyrektorem.

Niestety tych czasach firma musiała zmierzyć się z innymi problemami. Jednym z nich była rosnąca popularność technologii kwarcowej. Szwajcarzy przyzwyczajeni byli do robienia zegarków wykonanych w technologii analogowej opartych na tradycyjnym mechanizmie. Niestety wymogi rynku zmusiły firmę Swatch do zmiany swojej dotychczasowej filozofii.
Kolejnym problemem był szybki rozwój elektroniki. Ludzie zaczęli lubić zegarki z wyświetlaczami. Dla firmy Swatch oznaczało to kolejne zmiany.

W latach 80 firmy produkujące zegarki elektroniczne zaczęły korzystać z usług takich krajów azjatyckich. Produkcja stała się tańsza, a w zamian za to konsument otrzymywał produkt w niższej cenie.

Największy problem stanowiło jednak przesycenie rynku. Według statystyk, w latach 80 przeciętny Amerykanin posiadał w domu 3 zegarki. Nawet najlepszy marketing nie pomagał w zwiększeniu sprzedaży.
 

Ze względu na duże wymagania rynku Swatch musiał zmienić swoje postępowanie. Zamiast tworzyć towar ekskluzywny i dostępny dla nielicznych, firma postawiła na masową produkcję. Niestety czasomierze nie były już produkowane ręcznie, jednak niższa cena produkcji skutkowała większą dostępnością produktów. Producent ciągle wprowadzał nowe modele, a co za tym idzie różne wersje kolorystyczne. Swatch stał się dostępny dla każdej z grup społecznych. Wprowadzenie agresywnego marketingu było spowodowane dostosowaniem się do panujących realiów. Firma jako pierwsza wprowadziła na rynek zegarek jednorazowy. Był on bardzo tani w zakupie, lecz nie dało się go naprawić. Jednorazowy zegarek Swatch miał ogromny wpływ na popularność firmy. W przypadku zepsucia się jakiejkolwiek części w zegarku nadawał on się tylko do wyrzucenia, lecz z drugiej strony mnogość modeli i kolorów dostępnych w niższej cenie, skutkowała możliwością zakupu większej ilości zegarków. 

icon About

Swatch - opinie

Chcąc wyrazić swój własny styl w odpowiedni sposób, powinieneś zastanowić się nad zakupem zegarka Swatch. Jeżeli uwielbiasz mnogość dostępnych modeli, w różnych wersjach kolorystycznych mamy coś dla ciebie. Ludzie cenią sobie zegarki tej firmy ze względu na szwajcarski styl oraz precyzje wykonania, które są ogromną zaletą zegarków Swatch. Opinie na temat tych czasomierzy znajdziesz na zegarmistrz.com.

Zegarki męskie Swatch

W ofercie firmy Swatch można znaleźć zegarki męskie oraz damskie. Skupmy się na produktach przeznaczonych dla mężczyzn. Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki zegarek Swatch męski wybrać. Firma oferuje ogromną ilość modeli w różnych przedziałach cenowych oraz wersjach kolorystycznych. W sklepie zegarmistrz.com na pewno znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom. W razie jakichkolwiek pytań nasi konsultanci odpowiedzą na nie oraz pomogą wybrać odpowiedni dla Ciebie zegarek.
 

Swatch od samego początku pracowało na to, aby mieć odpowiednią renomę. Produkty tej firmy zdobyły zasłużoną opinię niezawodnych urządzeń. Długotrwała obecność na rynku pomogła marce zostać jedną z najbardziej pożądanych przez klientów. W dzisiejszych czasach Swatch może pozwolić sobie na wprowadzanie bardziej ekskluzywnych modeli, które są dostępne np. na zegarmistrz.com. Wprowadzenie droższych modeli czasomierzy pozwala pozyskać nowych klientów, którzy chcą otrzymać produkt na najwyższym poziomie. Jednoczesne posiadanie tańszych linii dobrze działa na inną grupę klientów, przez co na zegarek Swatch może pozwolić sobie każdy. Pewne jest to, że historia firmy Swatch jeszcze się nie kończy, a ciągle rozwijana oferta na pewno zainteresuje każdego.